Британські вчені розшифрували найдавнішу карту світу: що вона демонструє.


Британські вчені дешифрували вавилонську табличку Imago Mundi з мапою світу
Вчені з Великобританії зробили велике досягнення, розшифрувавши вавилонську клинописну табличку, відому як Imago Mundi, яка містить карту світу. Табличка складається з круглої частини карти, з'єднаної з уривками тексту, що описують процес створення світу. Найбільш вражаючим елементом артефакту є зображення Месопотамії, яка вважалася світом в той час, коли була створена табличка.
Карта, зображена на вавилонській табличці, має круглу форму і текст, написаний за допомогою клинопису - стародавньої системи письма, яка використовувала клиноподібні символи. У тексті описується процес раннього створення світу.
Месопотамія як центр світу
В центрі нижньої частини карти розташована Месопотамія. Два кола, які оточують центральну частину, є найцікавішими елементами карти. Дослідники підтвердили, що коло, яке оточує Месопотамію на табличці, символізує віру вавилонян у те, що цей регіон є центром світу, хоча вони розуміли, що Месопотамія є лише частиною більшої суші.
Карта також містить написи, які зазначають назви міст або племен, що проживали в цьому регіоні. Серед згаданих міст і племен є Ассирія, Дер та Урарту.
Рідкісні артефакти знайдено в Туреччині
У тексті згадується блок "Читайте також:", який потрібно видалити.
На цікаву знахідку натрапили археологи в Туреччині, здійснюючи розкопки на кургані Арслантепе. Вони знайшли дві дуже рідкісні печатки з зображеннями тварин, вік яких оцінюється приблизно у 7 тисяч років.
Читайте також
- ПФУ роз'яснив порядок отримання субсидій на оренду житла для ВПЛ: куди звертатися та які документи необхідні
- Путін змінив командувача Сухопутних військ: аналітики ISW пояснили, що задумав диктатор
- ЗСУ показали українську зброю, яка вогняною кулею спалює ворога
- Мешканець Дніпра влаштував автоцвинтар серед багатоповерхівок
- Командир християнського підрозділу «Братство» розповів про чудо на війні
- Мав винятковий хист до малювання, мріяв про власну сім’ю. Згадаймо Михайла Головатого