Переведення на літній час підтримали: важливі факти у 2025 році.


Україна разом з іншими країнами Європи, ймовірно, перейде на літній час 30 березня 2025 року. Економічні дослідження показують, що це має багато переваг, зокрема, економію енергії, поліпшення здоров'я та активізацію економіки.
Статистика показує, що лише 60 з 200 країн світу залишаються при переведенні годинників.
Економічні переваги переведення годинників
Економічні аргументи на користь переведення годинників є дуже вагомими. Ефективне використання денного світла призводить до економічних переваг і сприяє екологічному благополуччю.
Прикладом є Італія, де переведення годинників зберегло 11,3 мільярдів кВт-год електроенергії та запобігло викиду 180 000 тонн CO2.
"Економічні втрати в разі скасування переведення годинників можуть сягати мільярдів збитків", - попереджають економісти.
Користь для здоров'я та якості життя
Наукові дослідження підтверджують, що переведення годинників має позитивний вплив на здоров'я населення. Загальна смертність знижується на літній час на 4,5% та на зимовий час на 2,5%.
Довгі вечори сприяють більшій соціальній активності та часу, проведеному на свіжому повітрі.
Ситуація в Україні та Європейському Союзі
Україна продовжує дотримуватися практики переведення годинників, згідно з постановою Кабінету Міністрів. Перехід на літній час відбудеться 30 березня 2025 року о 3:00.
У Європейському Союзі також залишається практика переведення годинників, хоча нещодавно відкликано директиву 2018 року через нездатність країн досягти консенсусу.
Глобальні тенденції та перспективи
Загальна тенденція в світі вказує на те, що все більше країн відмовляються від переведення годинників, але економічні та наукові аргументи продовжують залишатися актуальними.
Україна та більшість європейських країн продовжуть переводити годинники на літній час, слідуючи встановленій практиці.
Читайте також
- Наявність української мови в школах викликає розгортання протестів
- Україна планує запровадити сертифікати вакцинованості проти COVID-19
- Президент відкрив нову фабрику у Херсоні
- Заголовок переведенный на украинский язык: Україна представила новий приклад технологічного прориву у сільському господарстві
- Україна отримала допомогу в боротьбі з пандемією від міжнародних партнерів
- Уряд Франції збирається впровадити нові обмежувальні заходи щодо COVID-19