Покрова Пресвятої Богородиці: історія і традиції свята, прикмети та заборони.


Свято Покрови Пресвятої Богородиці
Свято Покрови Пресвятої Богородиці пов'язане зі з'явленням Богородиці в храмі в Константинополі, коли місто було оточене ворогами. Богородиця помолилася за людей і покрила їх своїм омофором, який відбивав небесну славу.
Свято для козаків
Для козаків Покрова була особливо важливим святом. Їхня Покрова була їхньою заступницею і покровителькою. Також 1 жовтня відзначається День українського козацтва.
День захисника України
Сьогодні Покрова є днем захисника і захисниць України і є державним святом. Українське військо відіграє велику роль у захисті країни.
Традиції та звичаї
У цей день прийнято ходити до церкви, молитися Богородиці та допомагати бідним і знедоленим. Також традиційно готують млинці та обкурюють будинок запаленими гілочками яблуні або вишні.
Прикмети та заборони
Є декілька народних прикмет про погоду, що передбачають зиму та сніг. Також свято пов'язане зі знайденням нареченого, тому незаміжнім дівчатам рекомендують ставити свічку в храмі.
На Покрову не можна займатися фізичною працею та клопотами по дому. Також не можна сваритися та лаятися, алкоголь також краще утриматися від споживання і не переїдати.
Читайте також
- Історик: На Німеччину чекає нове коло переосмислення Другої світової та позбавлення страху перед Росією
- Азовця у полоні катували через українську літеру
- Балерина Кареліна написала Трампу листа: просить звільнити з тюрем РФ трьох американців
- Скільки років є у росіян для війни: Чмут дав відповідь
- Що їли в Києві Стармер, Макрон, Туск і Мерц: Клопотенко розсекретив меню
- Після Азову і Третьої штурмової, Білецький формує Третій корпус, що стане лабораторією змін, – ЗМІ