Припинення вогню: Макрон пояснив, хто моніторитиме цей процес.


США очолять моніторинг перемир'я в Україні
Президенти Володимир Зеленський, Емманюель Макрон, прем'єр-міністр Кір Стармер, канцлер Фрідріх Мерц та глава уряду Дональд Туск підтримали ініціативу встановити 30-денне перемир'я без умов від 12 травня. Керівну роль у моніторингу візьмуть на себе Сполучені Штати.
Макрон запевнив, що понад 30 країн "коаліції охочих" вимагатимуть, щоб з 12 травня розпочалося 30-денне припинення вогню без жодних умов. Мерц додав, що президент США Дональд Трамп "цілковито підтримує" цю ініціативу.
Макрон зазначив, що моніторинг будуть забезпечувати американці, але всі країни прийматимуть участь, що дозволить почати негайні переговори щодо інфраструктури й безпеки.
Лідери обговорили можливість введення масованих санкцій проти Росії у разі порушення перемир'я, які координуватимуть США та Європа. Також було обіцяно посилити військову допомогу для України.
Представник Кремля заявив, що перед установленням перемир'я Захід має припинити постачання зброї до України. Якщо Росія відмовиться від припинення вогню, загрожують нові санкції.
Лідери держав і український президент після зустрічі "Коаліції охочих" взяли зв'язок з президентом США Дональдом Трампом. Це перший випадок, коли лідери Франції, Польщі, Великої Британії та Німеччини разом відвідали Київ під час війни в Україні.
Аналіз
Україна отримала підтримку провідних країн Європи та США у встановленні перемир'я з Росією. Об'єднані дії країн у сфері моніторингу та можливих санкцій свідчать про їхню рішучість стати на захист України в умовах конфлікту на сході країни. Такі дії можуть вплинути на подальші події в регіоні та змінити динаміку війни.
Читайте також
- "Путін хоче всього": Трамп зізнався, чому не спить ночами
- Зеленський, Макрон та Стармер прогулялися Києвом
- Ультиматум Путіну. Реакція Росії
- Зеленський назвав Трампу умову для переговорів із Путіним