Програма "Доступні ліки" в кожне село — чому це вкрай необхідно.

Програма
Програма "Доступні ліки" в кожне село — чому це вкрай необхідно
Села з новими амбулаторіями потребують термінового впровадження системи "Доступні ліки". Зараз чимало таких сіл, де мешканцям доводиться їхати за ліками до райцентру за кілька кілометрів.

Чому програма "Доступні ліки" настільки важлива

Про це в коментарі журналістці Новини.LIVE Анні Сірик заявила голова НСЗУ Наталія Гусак.

За словами Наталії Гусак, мета програми — забезпечити територіальну доступність, щоб усі аптеки (і великі мережі, і маленькі місцеві точки) були учасниками програми реімбурсації (відшкодування вартості певних лікарських засобів та медичних виробів, — ред.). Тож ситуацію будуть змінювати.

"Ми бачимо, що, наприклад, у селі є декілька тисяч жителів. Але при цьому аптека, яка знаходиться на території села, не є учасником 'Доступних ліків'. І пацієнтам необхідно їхати за кілька кілометрів до районного центру", — зазначила Наталія Гусак.

Голова НСЗУ наголосила, що її відомство вивчає зарубіжну практику, і, відповідно, впевнилось, що це рішення є правильним для допомоги українцям.

Раніше повідомлялось, що "Доступні ліки" залишаються одним із ключових інструментів профілактики серцево-судинних захворювань та підтримки пацієнтів із хронічними недугами. Програма діє в Україні вже понад сім років.

А ще ми інформували, що в Україні змінили правила продажу препарату налбуфін. Тепер цей медикамент можна отримати виключно за електронним рецептом.

Підсумок: Програма "Доступні ліки" в Україні має на меті забезпечити територіальну доступність ліків для жителів навіть у віддалених селах. Це допоможе забезпечити мешканців ліками без необхідності подорожувати на кілька кілометрів до райцентру.

Читайте також

Реклама