Сирський пояснив провал ЗСУ під Бахмутом.

ЗСУ під Бахмутом потерпають нікогди не був схожий провал
ЗСУ під Бахмутом потерпають нікогди не був схожий провал

Сірський пояснив, чому наступ під Бахмутом закінчився невдачею

Головнокомандувач Збройних сил Олександр Сірський розповів, чому наступ під Бахмутом у 2023 році закінчився невдачею. Він це заявив в інтерв'ю Lb.ua.

За даними The New York Times, план контрнаступу на Мелітополь був вирішальним для України, але генерал Олександр Сірський ставив першочерговим завоювання Бахмута, що змінило стратегію і призвело до невдачі на обох фронтах. Однак Сірський заперечує це.

"Кожен наш офіцер, генерал, які брали участь у бойових діях, знають, що ця стаття NYT взагалі не відповідає дійсності. Так, ми провели наступ на південь від Бахмута. Але ми атакували двома бригадами з угруповання. Якби ми мали п'ять бригад, я думаю, що і Бахмут, і Соледар були б звільнені", - пояснив він.

За словами головнокомандувача ЗСУ, вже на етапі планування було розуміння, що сил недостатньо, оскільки було тільки 2 бригади без додаткових боєприпасів.

"Але ми розраховували на несподіванки, на те, що ми, здійснюючи сміливі дії, прорвемо оборону противника, враховуючи те, що вона не була готова, не як в Запоріжжі. Там всі укріплення знаходилися на полі. Ми сподівалися, що зможемо просунутися і перекреслити дорогу між Бахмутом і Горлівкою. Це перше", - пояснив генерал.

Сірський зазначив, що друга дорога, яку військові хотіли перекреслити, - це дорога між Бахмутом і Дебальцевим.

"Це основна траса, якою здійснювалося логістичне забезпечення. А від неї відходила дорога на Попасну. Це ще одна дорога, яка виходила на основну магістраль", - пояснив головнокомандувач.

За його словами, це були три дороги, якими логістично забезпечувалась група, до складу якої входило 20 тисяч осіб.

"Якби нам вдалося перекреслити ці шляхи, ворог би був змушений відступити. Інакше попав би в пастку", - сказав він.

Сірський також зазначив, що цей план не вдалося реалізувати через брак сил і засобів.

На додаток до цього, Україна знищила дроном бомбардувальник Ту-22М3 вартістю 100 мільйонів доларів.


Читайте також

Реклама