Глобальне потепління спричинить 40% шкоду світовій економіці: дослідження .


Група австралійських дослідників виявила, що економічні наслідки зміни клімату можуть бути набагато серйознішими, ніж раніше передбачалося. Завдяки новому дослідженню стало відомо, що збільшення глобальної температури на 3 градуси за Цельсієм до кінця століття може призвести до 40% зниження світового ВВП на душу населення. Цю інформацію опублікував журнал Environment Research Letters за посиланням на IOPscience.
Економіку впливає багато факторів, пов'язаних зі зміною клімату, а найочевидніші наслідки пов'язані з екстремальними погодними явищами. Посухи можуть призводити до неурожаїв, а шторми та повені - до руйнування та зниження постачань. Глобальне потепління також призводить до зростання цін на продовольство через аномальні спеки.
Згідно з дослідженням "Перегляд макроекономічної шкоди сильного потепління", опублікованим у журналі Environment Research Letters, висока температура негативно впливає на продуктивність працівників, їх здоров'я та сприяє поширенню хвороб, що може призвести до масової міграції та конфліктів. Більшість попередніх досліджень передбачали, що негативний вплив на світову економіку буде незначним навіть при збільшенні температури на 4°C - від 7% до 23%.
Вчені відзначили головною відмінністю свого дослідження те, що воно враховує взаємозв'язок глобальної економіки. Погодні явища, спричинені зміною клімату, не тільки руйнують економіку країн, де вони виникають, але й мають вплив на інші країни.
Раніше було встановлено, що економіка холодних регіонів, зокрема Північної Європи, виграє від підвищення глобальної температури. Однак нове дослідження показало, що вплив на світову економіку буде настільки серйозним, що постраждають всі країни.
Згідно з результатами дослідження, оптимальний рівень глобального потепління, при якому короткострокові витрати компенсуються довгостроковими вигодами, становить 1,7°C. Це відповідає меті Паризької угоди.
Підвищення глобальної температури має наслідки не тільки для сьогодення, але і для майбутніх поколінь. Що швидше люди розумітимуть серйозність проблеми зі зміною клімату, тим швидше будуть прийняті необхідні заходи для запобігання потенційно руйнівних наслідків.
Читайте також
- Всупереч тяжкій долі був життєрадісною й щирою людиною. Згадаймо Богдана Усика
- У Росії після вибуху сталася масштабна пожежа на ТЕЦ: головне за ніч
- В Україні хмарно: погода на 13 квітня
- В Архангельську 21-річний хлопець підпалив поліцейські машини
- Здійснено мрію 16-річного Костянтина Новіка, який загинув у Кривому Розі під час атаки РФ
- В російському Ханти-Мансійську вибухнув газ у будинку