Grain from Ukraine: до країн Африки та Близького Сходу відправлено понад 280 тисяч тонн агропродукції.


Станом на кінець березня 2025 року, Україна доставила понад 280 тисяч тонн продовольства у рамках гуманітарної ініціативи Президента Володимира Зеленського Grain from Ukraine, повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.
За інформацією Мінагрополітики, до Мозамбіку було відправлено 415,9 тонн рослинної олії, Палестині - 553 тонни пшеничного борошна, а Сирії - 4 400 тонн пшеничного борошна. За даними Всесвітньої продовольчої програми (WFP), доставка в Сирію дозволить забезпечити продуктами харчування понад 59 тисяч сирійців протягом шести місяців.
"Ініціатива Grain from Ukraine є прикладом того, як країна, що сама зазнає російської агресії, активно протидіє глобальним викликам продовольчої безпеки та залишається надійним партнером у боротьбі з голодом у найбільш вразливих регіонах світу", - зазначив Віталій Коваль.
Загальна сума фінансування цьогорічних поставок склала 331 млн доларів США. Фінансування програми організовано у форматі раундів. Поточний, третій раунд, зібрав 35,5 млн доларів підтвердженого фінансування від 29 країн-донорів.
Наступний етап поставок з обсягом фінансування 18,8 млн доларів від Канади, Швеції, Португалії та Іспанії буде спрямований до Бангладешу, Чаду, Мозамбіку, Пакистану та Сирії.
Аналіз новини
Україна продовжує активно протидіяти глобальним викликам продовольчої безпеки, не зважаючи на російську агресію. Ініціатива Grain from Ukraine є прикладом ефективних заходів, які Україна приймає, щоб забезпечити продуктами харчування найбільш вразливі регіони світу. Завдяки цій ініціативі, Україна доставила понад 280 тисяч тонн продовольства до країн-отримувачів. Значна кількість продуктів доставлена в Сирію, де вони будуть розподілені місцевому населенню, що допоможе більш ніж 59 тисячам сирійців запастися їжею на шість місяців. Загалом, цьогорічний раунд фінансування склав 331 млн доларів США, що свідчить про широку підтримку ініціативи країн-донорів. Наступна фаза поставок продовольства буде спрямована до Бангладешу, Чаду, Мозамбіку, Пакистану та Сирії з фінансуванням від країн, таких як Канада, Швеція, Португалія та Іспанія.
Читайте також
- Україна втратила п'яту частину сільгоспземель через війну
- Україна та Італія підписали програму підтримки агропродовольчої галузі
- Мінагрополітики запустило електронну систему «єКоноплі»